Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Kontynuacja dyskusji na temat nowelizacji ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych była przedmiotem posiedzenia Zespołu problemowego RDS ds. usług publicznych. W spotkaniu, które odbyło się 29 marca br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” stronę rządową reprezentowali Józefa Szczurek-Żelazko – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Tomasz Robaczyński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz Andrzej Jacyna p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wiceminister J. Szczurek-Żelazko poinformowała, że w odniesieniu do obowiązującej ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych zaproponowano zmiany dotyczące:
Zaznaczyła, że powyższa propozycja zmiany stanowić będzie skutek finansowy dla budżetu w kwocie 5,5 mld. zł w perspektywie dziesięcioletniej.
Następnie przedstawiła skutki finansowe do propozycji przedstawionych przez partnerów społecznych a które dotyczyły m.in.:
Strona społeczna oczekuje, od resortu zdrowia, informacji czy będą prowadzone prace zmierzające w kierunku nowelizacji ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Ponadto oczekuje, że w ciągu miesiąca rozpoczną się rozmowy w kwestii zmiany współczynników pracy w poszczególnych grupach zawodowych według kwalifikacji wymaganych na zajmowanym stanowisku – przedstawionych w materiale roboczym dla Zespołu ds. usług publicznych.
W dalszej części spotkania uzgodniono termin kolejnego posiedzenia Zespołu na dzień 11 kwietnia br. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom z obszaru edukacji.
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego