Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Najnowsza publikacja przygotowana przez Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Konwencje i zalecenia MOP 1919 – 2012” stanowi zestawienie tekstów aktów normatywnych przyjętych przez Międzynarodową Organizację Pracy.
więcejMinister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że z dniem 2 lutego 2015 r. otwiera się procedurę wyłaniania przedstawicieli polskiego społeczeństwa obywatelskiego do Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego (EKES).
więcej
Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego, w ramach prowadzonego monitoringu, prezentuje najnowszy numer Informatora Dialogu Społecznego będącego skrótem najistotniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w obszarze dialogu społecznego.
W dniu 8 stycznia 2015 r. odbyło się wspólne posiedzenie Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
więcejW dniu 12 grudnia odbyło się, kolejne dziewiąte w bieżącym roku, posiedzenie Zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych
więcejTematyką obrad Zespołu problemowego TK ds. prawa pracy i układów zbiorowych w dniu 9 grudnia br. objęto sytuację pracowników ujawniających informacje o nieprawidłowościach w miejscu zatrudnienia (tzw. sygnalistów) oraz propozycję nowelizacji ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych autorstwa Konfederacji Lewiatan.
więcejObrady Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych w dniu 10 grudnia 2014 r.
więcejKalendarium prac WKDS
więcej
W dniu 5 grudnia 2014 r. odbyło się czwarte w br. posiedzenie Zespołu problemowego TK ds. rozwoju dialogu społecznego, któremu przewodniczył Pan Zbigniew Żurek – Wiceprezes BCC.
W spotkaniu uczestniczyli statutowi członkowie Zespołu reprezentujący strony: pracodawców i rządową.
Stronę rządową reprezentował Pan Mariusz Haładyj – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.
W posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele sześciu biur wojewódzkich komisji dialogu społecznego (WKDS).
W dniu 4 grudnia 2014 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych.
W spotkaniu uczestniczyły strony: rządowa - reprezentowana przez przedstawicieli resortów (pracy, edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego oraz gospodarki), pracodawców (Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP, ZRP, BCC) oraz przedstawicielka Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
W trakcie spotkania dyskutowano na temat szkolnictwa zawodowego w Polsce, w szczególności form organizacji kształcenia zawodowego z udziałem pracodawców, doradztwa zawodowego czy promocji kształcenia zawodowego na poziomie średnim i wyższym. Wnioskodawcą tematu był Związek Rzemiosła Polskiego, którego zdaniem rozwój gospodarki opartej na wiedzy stanowi główny warunek poprawy konkurencyjności polskich przedsiębior
więcejStrona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego